Na konci srpna jsme se společně se spolužáky a paní učitelkou Vendulkou Fadrhoncovou zúčastnili Letní školy na VŠCHT s názvem „Chemie pro život“. Zahájení v Ballingově sále Národní technické knihovny bylo velmi stručné a hned po něm jsme absolvovali svůj první laboratorní blok.

Účastníci byli rozděleni do čtyřech skupin, z nichž každá nabízela jiné možnosti. Zatímco studenti laborovali, pro učitele byly připraveny přednášky na různá témata. Po ukončení prvního odborného bloku se konal slavnostní raut, kde jsme se všichni dobře najedli. Noci jsme trávili na koleji Volha, která je sice na druhém konci města, ale zato byla čistá a pohodlná. Druhý den ráno jsme šli opět do laboratoří, avšak odpoledne jsme se s pedagogy prohodili. Poslední den jsme si znovu zalaborovali a po oficiálním ukončení jsme se naposledy občerstvili, rozloučili se a vydali se domů.

Vyzkoušeli jsme si práci v plně vybavených laboratořích, s moderní technikou a dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí ze světa vědy. Celou událost hodnotím velmi pozitivně a doporučuji ostatním tam také s paní učitelkou zajet a něco se naučit.

Adam Skala, 8.G

lsch 2024