• askola_web_bok.jpg
  • biologie_web.jpg
  • chemie_web.jpg
  • fyzika_web.jpg
  • kurz_web.jpg
  • lyzak_2015.jpg
  • rekuperace.jpg
  • stena_web.jpg
  • vodak2021.JPG

V sobotu 4. května se za krásného počasí v kouzelném prostředí staropackých lesů konalo krajské kolo přírodovědné soutěže Zlatý list. Žáci ze 2. a 4.G nejenom vyhráli, ale i naučili děti z dalších týmů několik praktických věcí z ochrany přírody.

Jako v okresním kole naši žáci osvědčili znalosti z botaniky, zoologie, mykologie a dalších odvětví přírodopisu. Výborně si vedli i v poznávačce (řekněte sami – poznáte housenku lišaje šeříkového, včelojeda lesního nebo kakost lesní?).

V soutěži děti měly představit způsoby, jakými chrání přírodu, představily naše školní činnosti, jako je jabloňový sad a práce v něm, školní kompostéry, zimoviště pro ježky, ptačí krmítka, hmyzí hotel, luční byliny na školním trávníku atd.

V praktické ochraně přírody pak ukázali, že umí vzít do ruky rýč a lopatu (a vykopat tůň pro žáby) a akuvrtačku, šroubovák a pilník. Na místě totiž postavili 14 ptačích budek ze dřeva, které nám ochotně na míru nařezal pan truhlář Novotný z Podbřezí.

Jako vítězové postupují do celostátního kola, které bude mít podobu celotýdenního pobytu v přírodě, rozhovorů s odborníky, pozorování zvířat, her a soutěží v Butově na břehu Hracholuské přehrady v Plzeňském kraji.

Všem blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

PP

zlaty list 2024 2

zlaty list 2024 1