• askola_web_bok.jpg
  • rekuperace.jpg
  • stena_web.jpg
  • vodak2021.JPG

Žáci ze 2.G se minulý pátek zúčastnili okresního kola přírodovědné soutěže Zlatý list, umístili se jako druzí a tak postupují do krajského kola. Nejde o klasickou školní soutěž, kde se děti testují ze znalosti jednoho školního předmětu. Naopak, soutěžící na Zlatém listu nejen osvědčili své školní znalosti o ptácích, houbách, kamenech a dalších částech naší úžasné přírody, ale i na místě hledali a poznávali různé druhy rostlin a zvířat. Také se pěkně proběhli, protože celý okruh s deseti stanovišti vedl tříkilometrovým členitým terénem.

Na rozdíl od jiných soutěží jsme měli radost i z dětí, které nesoutěžily. Někteří žáci ze 2.G totiž nebyli členy soutěžního týmu, ale zapojili se jako pomocníci při organizaci celé soutěže. Od pořadatelů sklidili velkou pochvalu za práci v kuchyňce, na startu a krmení domácích zvířat !

PP

zlaty list 2024