V pátek 31. 1. 2020 se studenti naší školy vypravili do Prahy, kde se na půdě České televize zúčastnili natáčení oblíbeného pořadu Zázraky přírody. Celým programem nás jako moderátor provázel Mároš Kramár s asistencí Vladimíra Kořena, o zábavu se postarali známí herci Bob Klepl, David Suchařípa, Veronika Arichteva a Michal Novotný. Kromě veselých příhod z dětství či divadelní praxe hostů jsme se dozvěděli například to, že motýli mají chuťové buňky na nohou nebo že suchý led není radno uzavírat do plastové láhve. Ve volných chvílích pak někteří z nás sbírali do svých památníků autogramy přítomných hostů.

Po natáčení zůstalo ještě hodně času na návštěvu Galerie České televize, ve které aktuálně probíhá interaktivní výstava Království a kus pohádky k tomu. S tužkou a papírem jsme hledali odpovědi na různé otázky zaměřené na klasické české pohádky. Ti nejšikovnější z nás na závěr usedli na královský trůn a stali se tak vládci země pohádek.

Třetím zážitkem pak byla návštěva výstavy o kosmonautice a dobývání vesmíru Cosmos discovery v pražských Holešovicích. Zjistili jsme, kdo to byla Lajka nebo Enos, jak se jmenovali první kosmonauti na Měsíci či jak to vůbec při cestách do vesmíru bylo, je a jak by to v budoucnu mohlo být. Doslova jsme prolezli vesmírnou stanici MIR či kokpit raketoplánu. Spolu s Jurijem Gagarinem jsme zatoužili být tam vysoko nad námi, vidět celou naši planetu v plné kráse a objevovat neznámé vzdálené kouty vesmíru.

Celí znavení, ale nadšení skvěle prožitým dnem pololetních prázdnin jsme se ve večerních hodinách vrátili zpět do Dobrušky.