Na konci školního roku nás přijel navštívit pan profesor Petr Horáček z Mendelovy univerzity v Brně. Zabývá se klimatickou změnou a věcmi, které ji způsobují. A právě o tom byla jeho přednáška, kterou si mohlo poslechnout několik tříd včetně naší.

Pan profesor poutavě vyprávěl o důležitosti stromů, které díky své činnosti dokáží „produkovat“ srážky a zároveň působit jako přirozená „klimatizace“ celé přírody. Zároveň přidal i nemálo faktů o klimatické změně jako takové. Pan profesor přednášel srozumitelně a jednoduše tak, že ho mohli pochopit i studenti, kteří se o dané téma tolik nezajímají. Všechny jeho přednášky na gymnáziu sklidily velký potlesk.

Mnoho studentů po jeho přednášce přemýšlelo a někteří se rozhodli pomoci životnímu prostředí i myšlenkou o výsadbě nových stromků v okolí gymnázia.

Vojtěch Sobotka, 7.G