V kalendáři se psalo 3. 6., třída 7. G postupně zaplňovala autobus a před ní už bylo celých 5 dní vystavování svých přes zimu vypracovaných těl. Velice jsme se těšili. Přejeli jsme sedmero hor, sedmero řek a sedmero údolí a přece jen dojeli živi a zdrávi do Autokempu Annín, samého srdce okolních lesů a luk nacházejícího se hned vedle řeky Otavy. Všichni jsme se ubytovali do malých pohledných chatiček a následně se vydali procházkou prozkoumat okolí.

Následujícího dne jsme po sedmi letech studia konečně poznali pravou krásu gymnazijních let a třídního přátelství a bez velkých obtíží jsme usedli do lodí. Za pomoci spolužáků a ochotných učitelů jsme se plavili 16km po proudu řeky Otavy a občas líně vytvářeli řeku blokující formace, ve kterých jsme za práce postranních kamarádů nechali odpočinout rozbolavělé svalstvo. Po takovémto náročném dni jsme pak jen mazali popáleniny Panthenolem a navazovali zahraniční kontakty s kamarády ze Slovenska.

Třetího dne jsme znovu statečně usedali do lodí a pokračovali v plavbě. Proud poněkud zeslábl a jezy byly jen příjemnou změnou. Večer jsme se společně s učiteli vrátili do dětských let a hráli různé hry, přebírali zážitky a postupně odjídali železné zásoby.

Čtvrtého dne jsme se vydali k řece Vydře, podél které jsme putovali z Čeňkovy pily do Srní. Měli jsme možnost strávit den obklopeni dechberoucí krásou šumavské přírody a co víc, navštívili jsme také rodiště slavného Vydrýska.

V pátek už bohužel byl den odjezdu a my se museli rozloučit s šumící řekou a vrátit se zpět do svých domovů. Rádi bychom znovu poděkovali škole a hlavně na výletě přítomným učitelům, protože tento zážitek byl opravdu jeden z nejlepších. A závěrem ano, voda opravdu prověřuje vztahy.