V pondělí 29. 4. 2019 jsme v brzkých ranních hodinách, kdy by každý z nás ještě spal, vyráželi na dvoudenní výlet do Berlína.
Autobus byl již připraven před budovou naší školy a my vesele zaplnili jeho polovinu svými polštáři, dekami a připravenými pochutinami. Zbytek autobusu naplnili žáci z Českého Meziříčí, kteří nám na zájezdu dělali společnost.
Cesta rychle plynula a kolem poledne jsme se už za pípání bezpečnostních rámů a všeobecného zmatku svlékali u vstupu do Reichstagu. Výtahem jsme vyjeli až na úplný vrchol moderní budovy a pěšky obkroužili skleněnou kupoli, ze které byl krásný výhled na pod námi se rozprostírající Berlín. Mezi významné památky, které jsme mohli zahlédnout na vyhlídce, patří Berliner Dom, Rote Rathaus nebo rozsáhlý parkTiergarten a mnoho dalších. Dále jsme už procházeli kolem jedné památky za druhou a nechali se unášet historií a atmosférou pulzujícího města. Měli jsme možnost prohlédnout si Brandenburger Tor, ulici Unter den Linden, kostel Marienkirche a poslední zbytky Berliner Mauer. Také jsme navštívili muzeum voskových figurín - Madame Tussauds. Dále jsme se mohli projít po náměstí Alexanderplatz a vdechovat krásu Neptunbrunnen, či výšku věže Fernsehturm a to je samozřejmě jen zlomek toho, co všechno jsme doopravdy viděli. Nakonec jsme dostali důvěru chvíli objevovat Berlín na vlastní pěst a pak se přesunuli do hotelových pokojů, abychom nabrali sílu na další den.
Druhý den jsme započali hotelovou snídaní, po které nás autobus převezl k řece Sprévě, kterou jsme brázdili na horním patře lodi, projíždějíc historickou částí města. Dále jsme ještě navštívíli DDR Museum a celý výlet jsme zakončili v nejznámější ulici západního Berlína, Kurfürstendamm, kde se nachází symbolické ruiny kostela Gedächtniskirche a obchodní dům KaDeWe.
Doufám, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že jsme si výlet náramně užili.

Tereza Horáková a Hana Víšková, žákyně 7.G