gympldka.cz

Dne 20. února 2019 proběhlo v Rychnově nad Kněžnou okresní kolo Zeměpisné olympiády. Nominaci do naší desetičlenné reprezentace ve čtyřech kategoriích si studenti museli vybojovat ve školním kole. V nejmladších kategoriích A a B naši žáci nezklamali, ale „díru do světa“ neudělali. Jonáš Michek z primy a Jakub Stříbrný ze sekundy naši školu reprezentovali poprvé a vybojovali nepopulární „bramborovou“ čtvrtou pozici. V kategorii C potvrdil vysokou úroveň znalostí Zbyněk Volf z kvarty a z druhého místa (o půl bodu za vítězem) postoupil do kola krajského. Největší úspěch zaznamenal Vojtěch Sobotka ze sexty, který v konkurenci i o dva roky starších studentů vyhrál prestižní středoškolskou kategorii D. Zbylých šest našich reprezentantů skončilo ve svých kategoriích do osmého místa a všichni patří mezi úspěšné řešitele nelehkého zadání (Kopecká K., Bláha F., Havlíčková A., Grus M., Preclík T. a Langer F.).

O měsíc později, 20. března 2019, proběhlo v Hradci Králové krajské kolo. V náročném konkurenčním prostředí nejlepších zeměpisných talentů kraje se naši zástupci neztratili. Zbyněk Volf předvedl ve vyrovnané kategorii C velmi pěkný výkon a obsadil stříbrnou příčku. Postup do ústředního kola mu těsně unikl, kromě krajských vítězů postupovalo deset dalších soutěžících podle dosažených bodů. I osmé místo Vojtěcha Sobotky v kategorii D lze hodnotit jako úspěch a velkou naději do nejbližších ročníků této soutěže. Spousta díky handicapu dvou let ještě na středoškolské úrovni neprobrané látky se již na krajské úrovni musela nutně projevit a bodový odstup na nejlepší nebyl velký.
 

Všem soutěžícím gratulujeme k výsledkům a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.