Ačkoli nedělní vstávání není zrovna populární, obě naše třídy se na LVZ docela těšily, a proto se odjezd výjimečně obešel bez komplikací. Vyrazili jsme do Strážného v Krkonoších. Cesta autobusem ubíhala rychle, krátili jsme si ji zpíváním a povídáním. Po příjezdu na hotel Vltava jsme společnými silami vyložili naše vybavení a nemohli se dočkat příštích společně prožitých dní. Nejdříve jsme se ubytovali v chatě Roubenka vedle hotelu, kam jsme se poté odebrali na oběd. Náš výcvik jsme zahájili odpolední projížďkou na běžkách.

Každý den začal rozcvičkou a snídaní. V devět hodin už jsme překonávali první překážku v podobě kopce, který nás čekal ještě před vstupem na sjezdovku. Po prvním pokusu o sjezd na lyžích jsme byli rozřazeni do družstev. Samostatné družstvo byli snowboarďáci. V těchto skupinách jsme se pohybovali na svahu během celého kurzu.

V úterý jsme odjeli skibusy na nedaleké sjezdovky Bubákov a Herlíkovice. Každá skupina zvolila sjezdovku podle svých možností. Bylo krásné počasí, svítilo sluníčko, a proto byl tento den bezpochyby nejlepší. Ve středu jsme měli možnost podniknout výlet do Vrchlabí, nebo se projít po okolí. Tento odpočinkový den byl důležitý, protože na čtvrtek jsme měli naplánovaný celodenní výlet na běžkách.

Vyrazili jsme opět v 9 hodin. S běžkami v ruce jsme stoupali 6 km do prudkého kopce na hřebeny Krkonoš. Zde se nám naskytl dechberoucí pohled na hory a jejich okolí. Před sjezdem jsme měli možnost posilnit se v Bufetu na Rozcestí. Potom jsme už jen pomalu sjížděli zpět do Strážného. Rychlejší běžkaři upravili svoje tempo podle pomalejších, a proto si výlet všichni velice užili.

Páteční dopoledne jsme strávili opět na svahu. Odpoledne se lyžování zúčastnili už jen dobrovolníci. Večer jsme jako jindy trávili hraním karetních her, posloucháním hudby a vyprávěním si zážitků se spolužáky.

Když nastal čas odjezdu, nikomu se ještě nechtělo domů. Bylo to super! Přesto jsme společně naložili své věci a odjeli do Dobrušky.

Celý zájezd byl opravdu neobyčejně vydařený.

Jeli bychom znovu.

Ada Kučerová, Jaroslava Čtvrtečková a Lucie Štěpková, žákyně 5.G