gympldka.cz

Dne 2. 12. 2018 se skupina studentů vyšších tříd dobrušského gymnázia vypravila na divadelní představení Winter's Tale, pohádky od Williama Shakespeara, hrané v angličtině. Představení se konalo v divadle Drak a připravili si ho pro nás studenti z pražského gymnázia v rámci projektu Domino. Shakespearovu příběhu dodali vánoční náladu díky postavám vypravěčů, kteří si celou pohádku odehrávali s figurkami z betlému.  

Na začátku hry nás čekalo krátké uvedení do děje. Příběh se odehrává na Sicílii, kde se sicilský král setkává s králem českým, a v Čechách. Iracionální žárlivost sicilského krále má na svědomí smrt jeho syna, nevinné manželky a zapuzení novorozené dcery. Ta je po šestnácti letech, kdy byla v Čechách vychovávána jako pastýřka, českým princem dovedena na Sicílii, kam prchnou před českým králem, který nechce svolit jejich sňatku. Tamější král se setká se svou dcerou, ukáže se, že královna smrt jen předstírala a český král nakonec svatbu povolí.   

Poučením bylo, že Shakespeare nebyl příliš znalý v dějepisu ani zeměpisu, protože české království umístil do stejné doby jako Delfskou věštírnu a na břeh moře. 

Pohádka nebyla příliš dlouhá, ale herecké výkony některých herců byly strhující. Po skončení hry jsme se i přes nepříznivé počasí vypravili do centra Hradce Králové a poté se opět vrátili zpět do Dobrušky. 

 

Za diváky       
Ada Kučerová 5.G