gympldka.cz

 

Dne 23. listopadu 2018 se na půdě Univerzity Hradec Králové konala matematicko-fyzikální soutěž Náboj junior, které se zúčastnily dva týmy z naší školy. Úkolem čtyřčlenných týmů bylo ve stanoveném čase 120 minut vyřešit co nejvíce úloh, které prověřily jejich invenci a důvtip při řešení problémů z oblasti matematiky a fyziky.

V konkurenci týmů z ostatních gymnázií obstála naše družstva více než dobře – tým 3.G ve složení Julie Matulová, Filip Vlček, Filip Ulman a Štěpán Fröde obsadil celkové osmé místo.

Tým 4. G ve složení Slavomír Bílek, Vít Janeček, Jakub Gerža a Zbyněk Volf po dlouhém vyrovnaném boji porazil tým rychnovského gymnázia a zaslouženě ZVÍTĚZIL! V rámci porovnání se všemi týmy z České republiky obsadil náš tým skvělé 19. místo.

 

Všem zúčastněným děkujeme za účast a gratulujeme ke skvělému výsledku!