V úterý 5. 6. 2018 završilo na celostátním finále v TOP hotelu Praha dvanáct našich studentů své tažení letošním ročníkem vědomostní soutěže Eurorebus. Tato původně ryze zeměpisná soutěž v průběhu let rozšířila zaměření otázek prakticky do všech dalších předmětů, takže uspět znamená mít opravdu všeobecný přehled.

Cesta do finále vyžadovala nejprve postup do kola krajského přes několik kol korespondenčních. V krajském kole (Hradec Králové 5. 4. 2018) byly naše tříčlenné třídní týmy až nečekaně úspěšné, do celostátního finále postoupily hned čtyři – 2. G (Matulová J., Hladík E., Vlček F. - kategorie ZŠ 01) a 3. G (Volf Z., Šichan J., Víšková E. - kategorie ZŠ 02) z pátého místa, v prestižní kategorii SŠ dokonce 5. G (Polová T., Grus M., Sobotka V.) z druhého a 6. G (Potoček P., Kahanec M., Pavel M.) ze třetího místa. Úspěch ještě doplnil Zbyněk Volf individuálním druhým místem a postupem do finále jednotlivců.

V pražském finále to již taková „díra do světa“ nebyla, ani jednomu z týmů se v silné konkurenci (50 týmů v kategorii) nepodařilo probojovat na pódium, i když bodové rozdíly byly minimální a často rozhodovalo doplňkové kritérium – čas odevzdání testu. Nikdo vyloženě nezklamal, výbornými výsledky jsou určitě deváté místo týmu 6. G dva body za vítězem a jedenácté místo Zbyňka Volfa v soutěži jednotlivců. Výsledky ostatních třídních týmů jsou k nahlédnutí na stránkách www.eurorebus.cz.

Velkým úspěchem je umístění našeho gymnázia v celkovém pořadí středních škol v letošním ročníku soutěže – patří nám celkové deváté místo, jsme nejlepší z Královéhradeckého kraje.

Všem zúčastněným týmům a jednotlivcům našeho gymnázia děkujeme za výbornou reprezentaci školy.