Dne 11. 4. 2018 se skupina 50 studentů vydala na výlet do Drážďan. Vyjížděli jsme brzy ráno, takže jsme již o půl desáté stáli v centru tohoto německého města. Následovala komentovaná prohlídka staré části města. Historickou budovou, kterou jsme si mohli prohlédnout, byl například evangelicko-luteránský kostel – Frauenkirche, který byl za 2. světové války zničen a kolem roku 2000 kompletně zrekonstruován. Viděli jsme i spoustu jiných zajímavých míst a památek - např. kostel Hofkirche a také budovu státní opery Semperoper. Prohlídku jsme zakončili návštěvou Zwingeru - významné galerie umění. Zde jsme mohli vidět nejen obrazy, ale také sochy nebo porcelán. Po hodině a půl strávené ve Zwingeru jsme dostali rozchod. Mohli jsme si zajít na oběd, na nákupy a prohlédnout si zbytek města. Ve čtyři hodiny jsme se sešli u autobusu a vyrazili zpět domů. Kolem osmé nás už vítali rodiče u školy.

Nikol Machová, Julie Světlíková – 7. G