Studenti 8.G uspořádali mimořádně povedený dobročinný prodej domácích zákusků, buchet a cukroví. Výtěžek (úctyhodných 5500 korun) poslali útulku pro zraněná zvířata Jaro Jaroměř. Ve stejné doby studenti 2.G se svou třídní učitelkou Mgr. Janou Tučníkovou sestavili zimoviště pro drobné savce žijící ve školním parku. (Dřevo dostali darem od firmy Ammann Nové Město nad Metují a spojovací materiál škola zakoupila z projektu If you harm the environment, it will harm you too). Když zdařilou konstrukci viděl zaměstnanec Jaro Jaroměř pan Filip Laštovic, zařídil nám, že se naše škola může přes zimu postarat o tři ježky, které lidé na začátku zimy přinesli do útulku Jaro Jaroměř. Studenti je nadšeně přivítali a hned pojmenovali (Albert, Zdena a Karel) a „ubytovali“ je v zimovišti. Zavázali se, že je budou přes zimu pravidelně přikrmovat kousky masa. Ježkům i našim ochráncům přírody přejeme do nového roku všechno dobré.

Petr Pokorný