I v tomto školním roce se několik studentů naší školy zapojilo do řešení Chemické olympiády všech kategorií. Díky epidemiologické situaci proběhlo školní kolo poněkud netradičně, protože praktickou část museli studenti provést v domácích podmínkách a nikoliv v chemické laboratoři. Testy všech kol pak probíhaly online.

Kategorie D(4. ročník nižšího gymnázia):

okresní kolo: 2. místo – Michal Friml (4.G)

4. místo – Martin Zuzek (4.G)

krajské kolo: 10. místo – Michal Friml

Kategorie C(1. a 2. ročník vyššího gymnázia):

účast v krajském kole – Adriana Slavíková (2.A) a Jakub Šichan (6.G)

Kategorie B(2. a 3. ročník vyššího gymnázia):

krajské kolo: 4. místo – Josef Panenka (7.G)

Kategorie A(3. a 4. ročník vyššího gymnázia):

krajské kolo: 3. místo – František Frӧde(8.G)

národní kolo: 28. místo – František Frӧde

Všem zúčastněným studentům gratulujeme k dosaženým úspěchům a děkujeme za reprezentaci školy.

Zvlášť bych chtěla poblahopřát Františku Frӧdemu, který se Chemické olympiádě s velkými úspěchy soustavně věnoval od kvarty a v septimě a oktávě postoupil do národního kola nejnáročnější kategorie A.

V. Fadrhoncová