I za současných mimořádných okolností proběhla školní soutěž v německém jazyce. Písemná část proběhla formou online testů, které si zkusili všichni studenti německého jazyka od tercie po septimu, respektive 3. ročník. Ti nejlepší pak jako obvykle pokročili do ústního kola, které se však konalo pouze online. Mnozí účastníci soutěže se tvořivě vyjadřovali k vybraným tématům.

Mezi staršími studenty (6., 7.G, 2., 3.A) byly nejlepší žákyně Jaroslava Čtvrtečková, Adéla Havlíčková a Tereza Arijčuková. První dvě pokračovaly do okresního kola, kde se také umístily na prvních dvou místech a postupují do krajského kola. Mezi mladšími studenty (5.G a 1.A) pak nejvíce přesvědčily také tři dívky – Štěpánka Schwarzerová, Nikol Malošíková a Alice Tláskalová). Měli jsme radost nejenom z výkonů těchto studentek, ale i všech ostatních. Mezi nejmladšími (3. a 4.G) přesvědčili mj. Tereza Krahulcová a Jakub Stříbrný, kteří postupují do krajského kola.  Všem přejeme mnoho dalších úspěchů.

P. Pokorný