gympldka.cz

Náš lyžařský kurz začal v neděli 9.února 2020 před naší školou, kde jsme se všichni shromáždili přibližně půl hodiny před odjezdem. Někteří jsme si došli pro předem zapůjčené vybavení, poté jsme vše naložili do autobusů a každá třída ve svém autobuse odjela na místo činu, kterým bylo již poněkolikáté malebné městečko nedaleko Vrchlabí, Strážné.

Po příjezdu na chatu Roubenku jsme se po rychlém rozřazení na pokoje ubytovali a po chvíli nás již čekal první oběd ve vedlejším hotelu. Po poledním klidu jsme poprvé nazuli boty na běžky a vydali se na první výlet na běžkách. Jak se dalo předpokládat, neobešlo se to bez menších i větších karambolů, které měly na svědomí nejednu modřinu. Každé ráno začínalo budíčkem v 7:00 a rozcvičkou, kterou obstarala služba stanovená na jednotlivé dny. Po krátkém protažení následovala snídaně ve formě malých švédských stolů. A protože v pondělí bylo ošklivé počasí, zvolili jsme místo lyží a běžek raději procházku.

Nastalo úterý, den třetí. Některé z nás právě v tento den čekala ostrá premiéra na lyžích. Šlo se totiž poprvé na svah. Po prudkém kopečku, který většinu z nás unavil více než samotné lyžování, jsme před námi spatřili malý, skromný skiareál, který se rozkládal na mírném svahu. Rozdělili jsme se do pěti skupin, ve kterých jsme setrvali celý týden. Lyžovali jsme dopoledne i odpoledne na různých sjezdovkách.

Ve středu stála před námi výzva v podobě celodenního lyžování v nedalekém Bubákově-Herlíkovicích. Ráno, kolem půl 9, pro nás přijely skibusy přímo před chatu, ve kterých jsme dojeli až do zmíněných Herlíkovic. Kromě Jendy, kterému nebylo dobře a Aničky, která si asi po třetí jízdě na sjezdovce rozbila vázání na lyži, když spadla, jsme si tento výlet opravdu užili.

Čtvrteční den probíhal celodenní výlet na běžkách. I když se to ze začátku zdálo spíš jako výlet s běžkami, které jsme museli nést asi 6 km do kopce. Ale jako odměna za výšlap kopce byla restaurace, kde jsme se všichni mohli najíst. Po jídle jsme vyrazili, tentokrát však na běžkách. To bylo skvělé, protože jsme skoro pořád sjížděli z kopce. Tentokrát se to obešlo bez jakékoliv újmy na zdraví, avšak drobným materiálním škodám v podobě zlomené hůlky Jirky a zlomené běžky Adély se tento výlet nevyhnul. Ve čtvrtek večer si holky připravily narozeninové překvapení pro Aničku v podobě rapu, které se všem líbilo a překvapení se vydařilo.

Lyžák pomalu končil a v pátek, kdy měl rozcvičku náš pokoj, jsme místo klasického protahování zvolili trochu neobvyklý způsob: ptačí tanec, který sklidil velký úspěch. Dopoledne jsme byli naposledy na svahu, odpoledne jsme měli krátkou procházku, doprovázenou koulovačkou, kterou někteří jedinci psychicky, ale i fyzicky nezvládli. Odpoledne jsme zakončili nákupem a návštěvou restaurace. K lyžařskému kurzu také neodmyslitelně patří diskotéky, během kterých vznikly nové vztahy a vznikl i dobrý vztah nejen v naší třídě, ale i vzájemně s druhou třídou. Lyžařský kurz jsme si moc užili a doufáme, že brzy bude zase nějaká podobná akce.

Natálie Hronovská, 1.A